
Vanaf 10 juli 2025 presenteert Netflix de gloednieuwe romantische komedieserie Too Much, een project van Lena Dunham, bekend van Girls, in samenwerking met haar echtgenoot Luis Felber. Deze serie biedt een verfrissende en tegelijk pijnlijk herkenbare kijk op moderne liefde, identiteit en culturele botsingen. Met een hoofdrol voor Megan Stalter en Will Sharpe, en een sterrencast om u tegen te zeggen, is Too Much klaar om zich te nestelen tussen de populairste romcoms van het moment — maar dan met een scherp randje.
In het hart van het verhaal staat Jessica, een workaholic uit New York die na een ontwrichtende relatiebreuk de oversteek maakt naar Londen. Weg van de herinneringen die elke straathoek van haar oude leven haar opdringt, zoekt ze troost in zelfopgelegde eenzaamheid. Maar in plaats van een rustige herstart in Brontë-stijl, botst ze al snel op Felix: een getroebleerde muzikant met een charme die net zo aanstekelijk als ontregelend is. Felix is niet de klassieke romcom-held — verre van zelfs. Netflix omschrijft hem treffend als “de dronken huisgenoot van Hugh Grant,” wat meteen de toon zet voor de onconventionele dynamiek tussen hem en Jessica. Ondanks alle tekenen dat ze beter van elkaar weg kunnen blijven, ontstaat er toch een band die hen beiden dwingt om opnieuw naar zichzelf en hun verwachtingen van liefde te kijken.
De serie gebruikt die ongewone relatie om een bredere vraag te stellen: kunnen mensen met totaal verschillende achtergronden — en liefdesopvattingen — elkaar echt begrijpen? De Amerikaanse directheid botst met de Britse gereserveerdheid, en net in die spanning weet Too Much zijn emotionele kern te vinden. Het is een verhaal voor mensen die teleurgesteld zijn geraakt in romantiek, maar ergens nog hopen dat er iets moois te vinden valt tussen de puinhopen.
De hoofdrollen worden met nuance en humor vertolkt door Megan Stalter, bekend uit Hacks, als Jessica, en Will Sharpe (The White Lotus) als Felix. Naast hen schittert een indrukwekkende bijcast, waaronder Emily Ratajkowski als Felix’ ex Polly, Richard E. Grant als Jessica’s flamboyante baas, en grote namen als Stephen Fry, Naomi Watts, Andrew Scott, Rita Wilson, Rhea Perlman, Jessica Alba en Lena Dunham zelf, die opduikt als Jessica’s zus. Deze ensemblecast tilt de serie naar een hoger niveau, waarbij elk personage iets bijdraagt aan het grotere thema van gebroken verwachtingen en tweede kansen.
Het eerste seizoen bestaat uit tien afleveringen die op 10 juli in één keer op Netflix verschijnen — ideaal voor bingewatchers. Lena Dunham schreef en regisseerde de serie, terwijl haar man Luis Felber verantwoordelijk is voor de originele muziek, wat het project een extra persoonlijke dimensie geeft. De combinatie van scherpe dialogen, herkenbare emotionele situaties en een onmiskenbaar Britse sfeer zorgt ervoor dat Too Much meer is dan een gewone romcom: het is een ode aan de complexiteit van het menselijk hart.
Voor iedereen die ooit dacht dat liefde te veel was om nog aan te beginnen, is Too Much misschien precies genoeg.