
Vanaf 14 augustus breidt Netflix zijn indrukwekkende aanbod aan internationale dramaseries uit met En el Barro, een nieuwe en keiharde Argentijnse productie die kijkers meeneemt naar het hart van een vrouwengevangenis waar geweld, corruptie en kameraadschap hand in hand gaan. De serie, een spin-off van de beruchte cultreeks El Marginal, is geschreven door Sebastián Ortega en biedt een verpletterend perspectief op het gevangenisleven door de ogen van vrouwen die door het lot aan elkaar worden geklonken.
De serie opent met een dramatisch ongeval. Een gevangenentransport raakt van de weg en stort in een rivier. In de chaos en paniek die volgt, weet Gladys Guerra – een bekend personage voor fans van El Marginal – samen met vier andere vrouwen te ontsnappen uit de zinkende bus. Onder de modder, uitgeput en omgeven door doodsangst ontstaat er een intense, haast dierlijke band tussen deze vijf vrouwen. Eenmaal aangekomen in de beruchte La Quebrada-gevangenis moeten ze niet alleen herstellen van het trauma, maar zich ook staande zien te houden in een systeem dat alles doet om hen te breken. Ze worden al snel bekend als “Las Embarradas” – de bekoeterden – een naam die symbool staat voor hun gedeelde strijd om te overleven, letterlijk en figuurlijk in de modder.
Binnen de muren van La Quebrada worden de vrouwen geconfronteerd met een grimmige realiteit: corrupte cipiers, meedogenloze clans van medegevangenen en een hiërarchie waar elke fout dodelijk kan zijn. Toch zijn het niet alleen brute confrontaties die de serie definiëren, maar ook de momenten van solidariteit, humor en stille rebellie. En el Barro schetst een rauw en ontluisterend, maar ook menselijk portret van vrouwen die elkaar nodig hebben om hun waardigheid te bewaren. In de loop van acht afleveringen ontvouwt zich een gelaagd verhaal over overleven, verraad en de hoop op een leven buiten de tralies, waarin elke keuze een hoge prijs heeft.
De rol van Gladys wordt opnieuw gespeeld door Ana Garibaldi, die in El Marginal al indruk maakte met haar ingehouden intensiteit. Ze wordt bijgestaan door een indrukwekkende cast van Latijns-Amerikaans en Spaans talent, waaronder Valentina Zenere, bekend van Élite, de ervaren Rita Cortese en Carolina Ramírez uit La Reina del Flow. Ook Ana Rujas en popster María Becerra – die haar acteerdebuut maakt – voegen zich bij de cast. De aanwezigheid van Gerardo Romano als directeur Sergio Antín zorgt voor een directe link met de originele serie, waardoor fans zich meteen thuis zullen voelen in deze duistere wereld.
Hoewel En el Barro een volledig originele productie is en niet op waargebeurde feiten is gebaseerd, voelt het verhaal verontrustend authentiek. De smerige gangen, de rauwe dialogen en de beklemmende sfeer maken van deze serie een zintuiglijke ervaring die je als kijker niet snel loslaat. De makers slagen erin om niet alleen het geweld en de machtsstrijd in beeld te brengen, maar ook de stiltes, de wanhoop en de kleine momenten van menselijkheid die achter tralies misschien wel het meest kostbaar zijn.
En el Barro is daarmee veel meer dan een spin-off: het is een eigenzinnige, krachtige serie die de lat hoger legt voor het gevangenisdrama. Voor iedereen die geraakt werd door El Marginal, maar ook voor nieuwe kijkers die op zoek zijn naar een meeslepende, compromisloze serie over overleven in de marge van de maatschappij, is dit een absolute aanrader. Vanaf 14 augustus zijn alle afleveringen wereldwijd beschikbaar op Netflix – bereid je voor op een meeslepende afdaling in de modder van het bestaan.